Mesaj gönder

Yeni Nesil Toz Giderme Ekipmanları --- WESP

April 12, 2022

4 yıl sonrasıcak daldırma galvanizliteknik araştırma, yeni nesil toz giderme ekipmanımız ----- ıslak elektrostatik çökeltici resmen piyasaya sürüldü.

Islak elektrostatik çökeltici (WESP), toz içeren gazdaki katı parçacıkları yakalamak için elektrostatik adsorpsiyon kullanan ve külü temizlemek için su spreyi kullanan bir tür toz giderme cihazıdır.Ayrıca çinko dumanı ve amonyak giderme işlevine sahiptir.Yüksek toz giderme verimliliğine ve toz giderme özelliğine sahiptir.Geniş yakalama aralığı, küçük basınç kaybı, hareketli parça olmaması, kararlı çalışma, güvenli ve rahat çalışma ve ikincil toz olmaması avantajlarına sahiptir.Modern endüstriyel ve madencilik işletmeleri için vazgeçilmez bir toz giderme ekipmanıdır.

1

Anot tüpü (toz toplayıcı) ile katot hattı (boşaltma elektrotu) arasına on binlerce volt DC yüksek voltaj uygulanır ve çok sayıda yüklü negatif iyon üretmek için hava iyonize edilir.Baca gazı ile ıslak elektriğe giren çinko dumanı partikülleri, negatif iyonlarla çarpışır ve elektrik alan kuvvetinin etkisi altında anot tüpünün yüzeyine hareket eder.Yük serbest bırakıldıktan sonra çinko dumanı partikülleri anot tüpü tarafından emilir.

Ardından tozu temizlemek için anot tüpünün iç yüzeyini su spreyi ile yıkayın.

Islak elektrostatik çökelticinin çalışma süreci, alternatif toz şarjı, adsorpsiyon ve kül temizleme işlemidir.
2
Fanın etkisi altında, büyük çinko dumanı parçacıkları ön arıtma sprey kulesinden uzaklaştırılır ve çinko dumanı nemlendirilir.Daha sonra, ıslak elektrostatik çökelticinin elektrostatik adsorpsiyonu yoluyla, toz üzerine adsorbe edilir.
anot borusunun iç duvarı, püskürtme suyu ile sedimantasyon için su tankına yıkanır ve daha sonra filtre presi ile çamur kekine bastırılır.

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Miss. Alice
Tel : 86-18626078867
Faks : 86-510-68930088
Kalan karakter(20/3000)